13.8 C
Skopje
21.9.2021 - 6:59

Ознака: Ден Дончев

Македонијагејт

Но божјата правда, во однос на нашето доживување за време и простор, е бавна, ама еден ден ќе се случи. Освен ако овој народ...

Ден Дончев под истрага

Истрагата ја води обвинителството за организиран криминал, а неодамна побарале од управата за финансиско разузнување да им влезе во трага на парите на Дончев,...

Ден Дончев поднесе оставка од директорската функција во ФЗО

Директорот на Фондот за здравствено осигурување, Ден Дончев, по три години раководење со институцијата, поднесе оставка до Владата, која на денешната седница треба да...

Лекови со лична карта или со пасош

Од први октомври почнуваат новините при издавање и подигање лекови. Ден Дончев, директорот на Фондот за здравство, на брифинг со новинарите рече дека за...

Дали ќе се престане стоматологијата да се третира како стопанска дејност?

Јавно ги повикуваме премиерот Зоран Заев, министерот за здравство Венко Филипче и директорот на ФЗОМ, Ден Дончев, да примат делегација на Здружението на приватни...