10.3 C
Skopje
22.4.2019 - 0:44

Ознака: Денот на независноста

Евергрини и електронски звуци за Денот на независноста

Со забава на отворено во дворот на Владата утре ќе биде прославен Денот на независноста - 8 Септември.  Како што соопшти владината прес-служба, утревечер со...

Денот на независноста неработен за сите граѓани на Македонија

Министерството за труд и социјална политика денеска соопшти дека 8 септември - Денот на независноста е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија. Годинава,...