16.8 C
Skopje
23.9.2021 - 13:22

Ознака: денис родман

„Кошаркарската дипломатија“ на Ким Јонг-ун бара петорка за денуклеаризација

Лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг-ун е голем љубител на кошарка. Триесет и петгодишниот лидер порасна гледајќи ги натпреварите на Мајкл Џордан и Чикаго...

Денис Родман: Ким е големо дете и мој пријател до крајот...

Некогашната ѕвезда на американската кошарка Денис Родман, кој петпати го посети Пјонгјанг по доаѓањето на власт на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, рече дека Ким...