Ознака: Денвер

Денвер и Јута го отвораат плејофот

Третопласираниот и шестопласираниот тим во Западната дивизија синоќа требаше да го одиграат првиот меч од првата рунда во доигрувањето на НБА-сезоната. Ова ќе им...

Насилни протести во Денвер: Истрели од огнено оружје, автомобил влета во...

Насилни демонстрации против полициската бруталност и расизмот се одржаа и во Денвер, Колорадо, објави денеска агенцијата АП. Според извештаите на медиумите, за време на протестите...

Тинејџер застрелан во трговски центар во Денвер

Седумнаесетгодишно момче е застрелано при пукање во трговски центар во предградието на Денвер, САД, а бројните посетители на трговскиот центар панично бегале барајќи место...

На авион му експлодираа гумите при слетување, повредени неколку патници

Неколку патници се повредени кога на авион на „Јунајтед ерлајнс“ му експлодирале гумите при слетувањето на аеродромот во Њујорк, во американската сојузна држава Њу...

Декриминализација на употребата на психоделични печурки во Денвер

Американскиот град Денвер на референдум гласаше за декриминализација на употребата на психоделични печурки, кои содржат психоактивни соединенија псилоцин и псилоцибин, пренесува Би-би-си. 50,6 отсто од...

Четириесет и девет автомобили се судрија крај Денвер (видео)

Четириесет и девет автомобили се судрија во близина на меѓународниот аеродром во Денвер. Во сообраќајката што се случи на патот кон аеродромот,  повредени се 17...

Пукање во Денвер, едно лице загина (видео)

Едно лице загинаа и четири се хоспитализирани во престрелка што синоќа се случи во Денвер, по што шефот на локалната полиција Пол Пејзен изјави...