Ознака: демонстранти

ФОТОВЕСТ

Демонстранти, предводени од движењето „Жолти елеци“, повторно излегоа на улиците во Париз и во другите француски градови, да протестираат против политиката на Владата и...

Во Париз приведени над 100 демонстранти

Во Париз трет викенд по ред избија судири помеѓу демонстрантите и полицијата за време на протестот на „Жолтите елеци“ поради зголемување на таксата за...

Демонстрантите се судрија со полицијата во Белгија

Демонстрантите против цените на горивата „Жолти елеци“ во Белгија синоќа се судрија со полицијата и запалија цистерна, јавија локалните медиуми. Во земјата од минатиот петок...

Насилството никогаш не ги решило конфликтите

Додека од МВР приведувањата на прексиноќешните протести ги објаснуваат со насилно однесување, туркање на заштитната ограда, фрлање камења и пиротехнички средства, дел од јавноста...