Ознака: демонстранти

„Жолтите елеци“ повторно се судрија со полицијата во Париз

Повеќе илјади учесници во протестите на „жолтите елеци“ денеска, 13 викенд по ред, излегоа на улиците во Париз, а некои од нив се судрија...

Инциденти пред домот на пратеничка на СИРИЗА во Катерини

Група демонстранти доцна синоќа се судрија со полицијата пред домот на пратеничката на СИРИЗА, Бети Скуфа во грчкиот град Катерини, јави дописничката на МИА...

ФОТОВЕСТ

Демонстранти, предводени од движењето „Жолти елеци“, повторно излегоа на улиците во Париз и во другите француски градови, да протестираат против политиката на Владата и...

Во Париз приведени над 100 демонстранти

Во Париз трет викенд по ред избија судири помеѓу демонстрантите и полицијата за време на протестот на „Жолтите елеци“ поради зголемување на таксата за...

Демонстрантите се судрија со полицијата во Белгија

Демонстрантите против цените на горивата „Жолти елеци“ во Белгија синоќа се судрија со полицијата и запалија цистерна, јавија локалните медиуми. Во земјата од минатиот петок...

Насилството никогаш не ги решило конфликтите

Додека од МВР приведувањата на прексиноќешните протести ги објаснуваат со насилно однесување, туркање на заштитната ограда, фрлање камења и пиротехнички средства, дел од јавноста...