Ознака: демонстранти

Демонстрантите во Тајланд бараат реформи на монархијата

Демонстрантите во Тајланд го повикаа кралот Маху Вајиралонгкорн да се откаже од контролата над кралското богатство вредно десетици милијарди долари. Демонстрантите го прекинаа долгогодишното табу...

Демонстранти во Гватемала ја запалија зградата на конгресот

Демонстранти во Гватемала вчера ја запалија тамошната зграда на конгресот, по што полицијата ги растера, пренесува Би-Би-Си. Нападот врз зградата на конгресот траел десетина минути,...

Полицијата и демонстрантите се судрија во Њујорк, демонстрациите се претвораат во...

Полицијата се судри со непослушна толпа демонстранти на Менхетн во средата вечерта, додека демонстрантите создадоа хаос, запалија огнови на улиците, а еден дури и...

Во Минск уапсени 24 демонстранти

Околу 2.400 лица учествуваа на протестите во Минск, од кои 25 беа уапсени, соопшти денеска полицијата во Минск. - Група демонстранти маршираа по Булеварот на...

Американските продавници се забарикадираа стравувајќи од немири по изборите

Голем број работници и обезбедување утрово пристигнаа на Беверли Хилс и ќе работат до доцните часови во ноќта, во пресрет на денот на претседателските...

Полицијата во Џакарта ги растера демонстрантите со солзавец

Индонезиската полиција испука солзавец во обид да ги растера демонстрантите во центарот на Џакарта. Тие протестираат против новиот контроверзен закон за работни односи, изјави очевидец...

Трамп за демонстрантите кои рушат споменици: Ставете ги тие животни во...

Американскиот претседател Доналд Трамп групата демонстранти кои рушат споменици ја нарече „животни“, повикувајќи ги безбедносните сили да ги приведат за уништување имот. - Ставете ги...

Демонстрантите ja запалија државната зграда во Ирак

Демонстрантите ја запалиле локалната канцеларија на парламентот во Басра, а безбедносните сили пукале во воздух за да ги растераaт, пренесува „Ројтерс“. Демонстрантите побарале ирачкиот парламент...

Демонстрантите во Софија блокираа влез на владина агенција

На 43-от ден од антивладини протести, демонстрантите во Софија околу еден час го блокираа влезот во зградата на Комисијата за борба против корупцијата и...

Вештите демонстранти најдоа начин да го заобиколат интернет-помрачувањето во Белорусија

Демонстрантите во Белорусија најдоа начин како да се координираат и покрај забраните и блокадите со кои се соочуваат на Интернет, истовремено избегнувајќи го бруталното...

Your Lie in April (https://gogoanime.be/m/L7Z) Episode 22 at GoGoAnime gogoanime anime list

Dragon Ball Z (Dub) (https://animeheaven.pro/m/mqq) Episode 291 at AnimeHeaven animeheaven dragon ball super