7.8 C
Skopje
14.12.2019 - 18:06

Ознака: Демир Капија

Кривична против ексдиректор на ЈП „Национални шуми“ од Демир Капија

Полициската станица Неготино поднесе кривична пријава против двајца вработени во Јавното претпријатие „Национални шуми“ Демир Капија поради постоење основи на сомнение за сторени кривични...

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа на патот Демир Капија –...

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа што се случи вчера на регионалниот пат Демир Капија – Неготино, во близина на клучката кај село Тремник. Несреќата...

Во „ауди“ се превезувале мигранти од Пакистан

Осуммина мигранти од Пакистан затекнале полициските службеници при потера по автомобил „ауди“ на автопатот Гевгелија – Скопје. Како што информираат од МВР, во вечерните часови...

Кај Демир Капија пронајдени 22 мигранти од Пакистан и Бангладеш

Во близина на Демир Капија во попладневните часови на 10 август, полицајци кај месноста викана „Острово“ пронашле 22 мигранти (20 од Пакистан и два...

Билборди низ Србија ќе ги насочуваат туристите кон Дојран, Охрид, Демир...

Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот (АППТ), во рамките на годишната програма за промоција на туристичките потенцијали на земјава и привлекување странски туристи,...

Овој викенд „Аутдор-фестивал“ во Демир Капија

Спортскиот клуб „Клисура“ во соработка со општина Демир Капија престојниот викенд на 18 и 19 мај го организира шестото издание на на интернационалниот фестивал...

Од четири општини во Тиквешко, најголема излезност во Демир Капија

Во Кавадарци до 15 часот гласале 39 отсто од гласачите, Неготино 40,8, Росоман 35,8, а Демир Капија 44, 55 проценти од граѓаните со право...

Мигрант починал, а шест се тешко повредени откако ги исфрлил возачот...

Полициски службеници од Регионалниот центар за гранични работи Југ утринава во 4:30 часот покрај магистралниот пат Удово-Демир Капија, во близина на Водисирска Река,  го...

Променет режим на сообраќај на делницата Демир Капија – Миравци

На автопатот А1, делница Демир Капија – Миравци од денеска до 8-ми овој месец во период од 8 до 17 часот ќе биде воведен...

Тунелите кај Демир Капија утре половина час без струја

Од 9.30 до 10 часот утре ќе нема струја во тунелите на автопатот кај Демир Капија поради изведување електричарски работи од ЕВН, соопшти Автомотосојузот...