-7 C
Skopje
17.1.2019 - 0:05

Ознака: Демир Капија

ОЈО: Притвор за четири лица за злоупотреба на службена положба во...

Постапувајќи по кривичната пријава поднесена од Управата за финансиска полиција, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција...

Изменет сообраќаен режим пред тунелите Демир Капија-Смоквица

Поради работни активности на влезот од тунелите  Демир Капија (тунел 1)  и Јаворица (тунел 2)  на автопатот „Пријателство” на  делницата  Демир Капија - Смоквица, утрово...

Поднесена кривична пријава за поранешниот градоначалник на Демир Капија

Финансиската полиција до ОЈО за гонење организиран криминал и корупција – Скопје поднесе кривична пријава против поранешниот градоначалник на општина Демир Капија Т.Д. (61)...

Приведен поранешниот градоначалник на Демир Капија

Четири лица од Демир Капија, меѓу кои и поранешен градоначалник и претседател на Советот на општината, се приведени денеска на информативен разговор во Финансиската...

Дел од Демир Капија без вода до околу 14 часот

Дел од Демир Капија денеска е без вода за пиење до околу 14 часот, поради голем дефект на главната водоводна мрежа. Без водоснабдување утрово од...

Сообраќајот по една лента на првиот тунел кај Демир Капија

Поради работни активности на тунелот 1 - Демир Капија од десна страна, на правецот Скопје-Гевгелија, во периодот од 10 до 11 часот претпладне, сообраќајот...

Сообраќајка на патот Демир Капија-Смоквица

Сообраќајна незгода се случила на автопатот Демир Капија-Смоквица при што е повредено едно лице. Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски потврди дека имало сообраќајка во...

Патот од Неготино до Демир Капија готов до средината на јуни

До средината на јуни се очекува да биде пуштен патот од Неготино до Демир Капија, а кон почетокот или крајот на август обратната делница...

Патот од Неготино до Демир Капија готов до средината на јуни,...

До средината на јуни се очекува да биде пуштен патот од Неготино до Демир Капија, а кон почетокот или крајот на август обратната делница...

Кривична пријава против поранашен градоначалник на Демир Капија

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Неготино поднесе кривична пријава против Т.Д. (60), поранешен градоначалник на Демир Капија, поради постоење основи на сомнение за сторено...