4.8 C
Skopje
28.1.2022 - 19:56

Ознака: Демиркаписко

Пронајден починат Авганистанец во Демиркаписко

Во село Дрен, Демиркаписко, вчера бил пронајден починат Ш.У.(24) од Авганистан. Екипа од Итна медицинска помош констатирала смрт со видливи повреди по телото. Извршен е...

Првичните сознанија говорат дека во починатото лице во Демиркаписко е пукано...

Првичните сознанија на Обвинителството говорат дека во починатото лице во Демиркаписко, кое беше пронајдено во саботата навечер, е пукано со огнено оружје. Од Државното јавно...

Пронајдено починато лице во Демиркаписко

Во Полициска станица Неготино синоќа во 18:30 часот било пријавено дека на местото „Селиште“, атар на село Копришница, Демиркаписко, пронајдено било починато машко лице. Оваа...