Ознака: дембеле

Дембеле надвор од теренот две недели

Напаѓачот на Барселона, Усман Дембеле ќе отсуствува од фудбалските терени следните петнаесетина дена поради повреда на зглобот, информира прес-службата на клубот. Фудбалерот се повреди...

Дембеле со последно предупредување од капитените на Барселона

Капитените на Барселона – Лионел Меси, Серхио Бускетс, Жерар Пике и Серхи Роберто упатиле последно предупредување до Усман Дембеле за неговото однесување и непочитување...

Валверде: Треба да најдеме начин да му помогнеме на Дембеле

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде, изјави дека Каталонците треба да најдат начин да му помогнат на Усман Дембеле. Младиот напаѓач има проблеми со дисциплината,...

Дембеле зависен од видео-игри

Шпанскиот шампион Барселона е загрижен дека Усман Дембеле има развиено зависност од видео-игри и се сомнева дека токму ова е причината за неговото неодамнешно...

Дембеле незадоволен од минутажата во Барселона

Напаѓачот на Барселона, Усман Дембеле, може да го напушти тимот во најблискиот трансфер рок, доколку не добие повеќе минути на теренот. Дваесет и едно годишниот...

Барселона го нуди Дембеле и милиони евра за Азар

Барселона планира многу интересен предлог, со што ќе се обиде да го надмине Реал Мадрид во битката за големата ѕвезда на Челзи - Еден...