27.6 C
Skopje
26.4.2019 - 16:26

Ознака: демарш

Демарш за Турција по инцидентот со хеликоптерот на Ципрас

Министерството за надворешни работи на Грција ќе испрати демарш до Турција, според грчката телевизија Скај, во врска со завчерашниот инцидент со хеликоптерот во кој...

Атина испратила демарш до Вашингтон за изјавата на Мичел

Строг демарш до САД за изјавата на американскиот помошник државен секретар Вес Мичел, во врска со името на ПЈРМ упати Министерството за надворешни работи...