5.1 C
Skopje
11.12.2019 - 13:29

Ознака: демант

Гастро демантира: На Јовановски му беше закажан преглед, но тој не...

ЈЗУ Универзитетска клиника за гастроенетрохепатологија ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски изнесени во некои медиуми дека не сакале да извршат преглед врз...

„ТЕ-ТО“ АД Скопје ги демантира наводите на Финансиска полиција

„ТЕ-ТО“ АД Скопје целосно ги демантира наводите на Управата за финансиска полиција изнесени на прес-конференцијата одржана во петокот, преку соопштение испратено до медиумите. - Компанијата...

МТСП демантира дека ќе се кратат пензиите за 400 денари

Министерството за труд и социјална политика најостро ги демантира штетните невистини на ВМРО-ДПМНЕ дека пензиите ќе се скратат за 400 денари месечно и манипулирањето...

Агенција за разузнавање негира вмешаност во активности кои не се нејзина...

Агенцијата за разузнавање отфрла било каква вмешаност во незаконски активности и потенцира дека ако се продолжи со нарушување на основните човекови и професионални вредности можеме...

ГШ: АРМ на никаков начин не е инволвирана во случувањата од...

Армијата на Република Македонија најенергично демантира инволвираност во организирана форма во случувањата на 27 април 2017 година, при тоа напомнувајќи дека се работи...