29.8 C
Skopje
27.9.2021 - 17:59

Ознака: демантирање

Пекинг демантира дека доцнеле со информациите за коронавирусот

Пекинг соопшти дека извештаите на весниците, според кои Кина задоцнето споделила информации за ковид-19 со СЗО, се целосно невистинити. Портпаролот на кинеското Министерство за надворешни...

Џеки Чен демантираше дека има коронавирус

Информацијата што го привлече вниманието на светската јавност е дека славниот актер Џеки Чен наводно има коронавирус и е ставен во карантин. За да ги...