2.8 C
Skopje
28.1.2022 - 13:05

Ознака: дел

Власта испра дел од срамот

Актуелната власт со посебна свечена програма го одбележа 8 Септември, денот кога преку референдум Република Македонија се огласи како независна, самостојна и суверена држава...

Градоначалници што ќе бидат дел од граѓаните

„Нова Македонија“ во текот на летото анкетира повеќе стотини граѓани од различен профил и професии (професори, бизнисмени, студенти, невработени,административци, пензионери, граѓански активисти итн.) за...

Македонскиот дел од етерот

Во развиениот свет медиумите живеат или умираат според тоа колку и како ѝ служат на широката заедница и според степенот на доверба што го...

ЕК: Западен Балкан е дел од Европа

Отворањето на преговорите со Македонија и со Албанија претставува историска одлука, изјави Урсула фон дер Лејен, претседателката на Европската комисија, во својот годишен говор...