Ознака: Делчево.

Американскиот амбасадор Џес Бејли во посета на Делчево

Амбасадорот на САД во Македонија Џес Бејли денеска ја посети Општина Делчево и оствари работна средба со градоначалникот Горан Трајковски. Како што соопшти Општина...

Две лица повредени откако мотор излета од патот

Мотоцикл „Сузуки“ управуван од 26 годишниот Т.Ј. од село Оризари вчера вечерта излетал од магистралниот пат Штип – Делчево. -Возачот се здобил со тешки телесни...