Ознака: Делчево.

Спречен пожар на градската депонија во Делчево

Изгаснат е огнот што доцна синоќа настана како резултат на опожарување на градската депонија „Острец“ во Делчево. Како што инфомираше директорот на јавното претпријатие...

Изгаснати два пожари, во Делчево и Штип

Во два одвоени пожари кои избувнале вчера во Делчевско и во Штип горела борова и дабова шума и нискостеблеста трева. Повредени нема, причинети се само материјални штети. Првиот...

Инвестиции во чисти технологии и борба против еколошки криминал во Делчево

За теми поврзани со унапредување на заштитата на животната средина, меѓу кои и потребата од спроведување на кампања за подигање на јавната свест во...

Американскиот амбасадор Џес Бејли во посета на Делчево

Амбасадорот на САД во Македонија Џес Бејли денеска ја посети Општина Делчево и оствари работна средба со градоначалникот Горан Трајковски. Како што соопшти Општина...

Две лица повредени откако мотор излета од патот

Мотоцикл „Сузуки“ управуван од 26 годишниот Т.Ј. од село Оризари вчера вечерта излетал од магистралниот пат Штип – Делчево. -Возачот се здобил со тешки телесни...