Ознака: делови

18 вреќи полни со делови од човечки тела пронајдени во Мексико

Обвинителството на западната мексиканска држава Халиско објави дека полицијата на периферијата на градот Гвадалахара пронашла 18 најлонски кеси полни со отсечени делови од тела. Полицијата...

Делови од човечко тело најдени во Долно Дупени

Во атарот на селто Долно Дупени биле пронајдени делови од човечко тело. Телото го пронашле полициските службеници по претходна пријава, на местото викано „Големи Грми“. -...

Без струја повеќе делови на Скопје

Од „ЕВН Македонија“ АД информираат дека поради планирани технички зафати во дистрибутивната електроенергетска мрежа во град Скопје, без електрична енергија ќе останат: – во периодот...

Измама ја чинеше НАСА 700 милиони долари

Производител на метални делови лажирал резултати од тестирањата и понудиле несоодветни материјали на НАСА, предизвикувајќи штета од 700 милиони долари и две неуспешни лансирања...