-2.2 C
Skopje
19.1.2022 - 9:30

Ознака: делегација

Основната јавна обвинителка Русковска се сретна со евроамбасадорот Гир

Основната јавна обвинителка, Вилма Русковска, вчера беше домаќин на претставници на Делегацијата на Европската Унија во земјата, предводени од амбасадорот Дејвид Гир. Едночасовната средба беше...

Владина делегација се поклони пред споменикот на Гоце Делчев по повод...

Владина делегација составена од Роберт Алаѓозовски, национален координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка и директорот на Центарот за управување...

Делегации од Кабинетот на Пендаровски присуствуваа на свеченото одбележување на Илинден...

Делегации од Кабинетот на Претседателот Стево Пендаровски присуствуваа на свеченото одбележување на 2 Август, Илинден – Денот на Републиката во Скопје, Пелинце и Смилево. Во...

Спасовски на средба со делегација на ЕУ

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, заедно со државниот секретар, Магдалена Несторовска, денеска во МВР одржа работен состанок со претставници на Делегацијата на Европската...

Делегацијата на ЕУ ја поздрави испораката на вакцини „Астра зенека“ во...

Делегацијата на Европската унија во Македонија ја поздрави испораката на 24.000 дози на вакцини „Астра зенека“ во Македонија. Од таму велат дека ова е...

Делегација на Владата положи цвеќе на гробот на Киро Глигоров

Делегација на Владата предводена од министерот за правда, Бојан Маричиќ и министерката за образование и наука, Мила Царовска положи цвеќе на гробот на поранешниот...

Кинески тим составен од делегати и здравствени експерти ја посетија Северна...

Кина испрати делегација придружена од здравствени експерти во посета на севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун поради настанатата ситуација околу операцијата и неговата здравствена состојба, пренесува...

Делегации на Владата и на СДСМ положија цвеќе и му оддадоа...

Делегација на Владата предводена од министерот за надворешни работи Никола Димитров, кој го придружуваа министерот без ресор задолжен за странски инвестиции Елвин Хасан и...

Белград со објаснување за делегацијата од Крим

Србија го почитува територијалниот интегритет на Украина, а тоа го манифестира и со неучеството на официјални лица од извршната власт на состаноците со делегацијата...

Димитров на Mинистерски совет на ОБСЕ во Братислава

Делегација на Македонија предводена од министерот за надворешни работи, Никола Димитров, ќе учествува на 26. Министерски совет на Организацијата за безбедност и соработка во...