15.8 C
Skopje
18.10.2021 - 20:14

Ознака: декор

Запрежните коли не се декор, туку сѐ уште активни учесници во...

За сиромаштијата обвинувањата не се пријатни, не може секој да си дозволи убав автомобил. Меѓутоа, кога веќе се вози запрежна кола влечена од коњ,...

Претставниците на ДПА револтирани ја напуштија лидерската средба: „Aлбанските партии се...

ДПА на Мендух Тачи ја напушти лидерската средба која се одржува кај претседателот Стево Пендаровски. На неа не присуствуваше лидерот Тачи, туку претставници на партијата...

Новогодишен декор за божиќна магија

Со ништо не може да се замени магијата од божиќното украсување на вашиот дом за новогодишните празници. Природното зеленило, црвените украси, панделките и незаменливите...