Ознака: декември

СЗО тврди дека вирусот во Европа го има уште од декември

Кристијан Линдмаер, портпарол на Светската здравствена организација, ги коментираше наодите на една француска болница, која по анализирањето на стари примероци открила дека пациентот кој...

Коронавирусот во Франција бил присутен уште од декември

Една француска болница повтори тестови на стари примероци на пациенти кои боледувале од пневмонија и откри дека еден од нив имал коронавирус, а се...

„Отело“ премиерно во МНТ во декември

По првата премиера одржана на сцената во Босанското народно позориште, Зеница - БиХ, во Македонскиот народен театар (МНТ) на 4 декември, со почеток во...