-6.2 C
Skopje
17.1.2022 - 5:59

Ознака: Дедо Мраз

Дедо Мраз пристигна на градскиот плоштад во Скопје

Најмладите скопјани заедно со своите блиски традиционално го пречекаа Дедо Мраз денеска на градскиот плоштад „Македонија“ во Скопје. Претходно во рамки на програмата беше изведена...

Приказните за Дедо Мраз се корисни за психата на децата

Канадски психолог вели дека верувањето во Дедо Мраз е многу важно за менталното здравје на децата, објави „Дејли меил”. Божик е време на магија, особено...

Дедо Мраз уапсен за убиство на своите деца (фото)

Поранешен вработен како Дедо Мраз во маркет на Волмарт, е уапсен за убиство на своите две деца откако нивните тела биле пронајдени во дворот зад...

Хуманата дедомразовска приказна на Ѓорѓи Вареловски продолжува

Дворот на кавадаречкиот Дедо Мраз, Ѓорѓи Вареловски, и годинава е отворен за децата, но овој пат уште поукрасен со неколку илјади светилки и илјадници...

И милениците се фотографираат со Дедо Мраз

Деновиве се актуелни новогодишните фотосесии, а од неколку фотостудијата нѐ известија дека кај нив сѐ почесто се фотографираат и миленици Многу луѓе ги сметаат своите...

Дедомразовците трчаа низ центарот на Скопје

Насмевки на лицата на посетителите и учесниците на петтата по ред дедомразовка трка што се одржа во Скопје, која прераснува во традиција. Учествуваа голем...

Дедо Мраз со хеликоптер пристигна на аеродромот Скопје

Транспортен хеликоптер МИ-8/18, од воздухопловната бригада на Армијата на Република Македонија, традиционално и оваа година го донесе Дедо Мраз на воениот дел од меѓународниот аеродром...

Дедо Мраз ќе пристигне со воен хеликоптер

Во касарната „Страшо Пинџур“ утре ќе биде реализирана традиционалната предновогодишна активност „Пристигнување на Дедо Мраз со транспортен воен хеликоптер“, што е организирана од страна...

Дедо Мраз остана без брада, ама стигна кај болните деца

Дедо Мраз остана без брада, спуштајќи се по јаже за да влезе кај малите пациенти хоспитализирани на Клиниката за детски болести и на Клиниката...

Дедо Мраз ќе ги посети децата од скопската Клиника

Член од Тимот за спасување на планина на Црвениот крст маскиран во Дедо Мраз, денеска ќе се спушта по јаже и ќе дели подароци...