Ознака: Дедо Мраз

Со осмиот „Новогодишен турнир“, Металург ја негува ракометната традиција

Салата „Автокоманда“ во Скопје вчера беше собиралиште за најмладите членови на Ракометната академија Металург, кои беа дел од осмиот традиционален „Новогодишен турнир“. Дел од годинешното...

Дедо Мраз и суперхероите со подароци ги израдуваа најмладите во Детската...

Суперхероите Спајдeрмен и Бетмен заедно со Дедо Мраз утринава имаа исклучително важна акција спуштајќи се на терасите на детската клиника во Скопје. Со помош на...

Бискуп на Сицилија изјави дека Дедо Мраз не постои!

Откако бискупот Антониот Стаљано ги вознемирил младите верници на неодамнешната миса, говорејќи дека Дедо Мраз не постои, дон Алесандро Паолино од епархијата Ното им...

Кавадаречкиот Дедо Мраз продолжува да ја раскажува својата новогодишна бајка

Ѓорѓи Вареловски не ја прекина традицијата Ѓорѓи Вареловски, кавадаречкиот Дедо Мраз, и во услови на пандемија ни во еден миг не се поколеба и не...

Да се биде Дедо Мраз не е едноставно и евтино

Фактот дека некој носи црвен костим и облекува лажна бела брада не е доволен за да се добие титулата Дедо Мраз. За да се...

Учениците од 1-4 одделение од ООУ „Ј.Х. Песталоци“ му помогнаа на...

Новогодишни згоди и незгоди Замислете деца, на Северниот Пол навеало толку многу снег, па Дедо Мраз ја загубил својата вреќа со подароци за децата, и...

Пожарникарите го донесоа Дедо Мраз на Детската клиника

Во пресрет на предновогодишните празници утрово, Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје заедно со Министерот за здравство, Венко Филипче, на еден поинаков начин...

Конте одговори на детско писмо: „Дедо Мраз ќе носи маска“

Дедо Мраз ќе носи маска и ќе може да патува низ целиот свет со дозвола за движење, напиша на социјалните мрежи италијанскиот премиер Џузепе...

Дедо Мраз: Божиќ нема да биде откажан

Дедо Мраз од Финска испрати порака до сите деца во светот дека Божиќ нема да биде откажан, иако годинава пандемијата на ковид-19 предизвика безброј...

Американските власти одлучија Дедо Мразовците да не бидат меѓу првите што...

Американските власти се откажаа од идејата да ги понудат првите вакцини против ковид-19 на оние што настапуваат како Дедо Мраз, а со тоа да...