18.8 C
Skopje
13.6.2021 - 20:45

Ознака: „Дедо и внук“

„Дедо и Внук“ на Пиперкоски селектиран на шест светски филмски фестивали

Buenos Aires International Film Festival, Osaka International Film Festival – OIFF, Stockholm City Film Festival, Dallas Independent Film Festival и Prisma Rome Independent Film...

Филмот „Дедо и внук“ на Пиперкоски награден и во Лондон

Играниот филм „Дедо и внук“ на режисерот Илија Пиперкоски е прогласен за најдобар странски филм на престижниот Лондонски независен филмски фестивал, по претходно добиените...

Објавен трејлер за филмот „Дедо и внук“, наскоро премиера во Охрид

По комплетирањето на техничките и продукциски делови, деновиве е објавен и првиот официјалниот краток спот за филмот „Дедо и внук“, првиот долгометражен филм на...