15.3 C
Skopje
6.4.2020 - 13:50

Ознака: девојчиња

Девојчињата кои беа удрени од автомобил во Чаир се во стабилна...

Трите девојчиња кои денеска беа удрени од автомобил на улица Христијан Тодоровски Карпош во Чаир се во стабилна состојба. Поради скршеници, две од нив...

Британската полиција приведе 33 лица поради злоставување девојчиња

Британската полиција приведе 33 мажи под обвинение за сексуална злоупотреба на седум девојчиња во северниот дел на Англија, во периодот од 2002 до 2009...

Девојчиња избегале од градинка во Сибир на минус 45 степени

Две петгодишни девојчиња незабележано избегале од градинка во Сибир на температура од минус 45 степени Целзиусови затоа што сакале да одат дома и да...

Силувани и тепани 125 жени и девојчиња во Јужен Судан

 Во Јужен Судан изминатите денови силувани и тепани се 125 жени и девојчиња, соопштија хуманитарните работници. Организацијата „Лекари без граници“ соопшти дека „драматично се зголемени“...

Макрон, Меј и Трудо се залагаат до 2030 година сите девојчиња...

Францускиот претседател Емануел Макрон и премиерите на Велика Британија и на Канада, Тереза Меј и Џастин Трудо се заложија во Обединети нации до 2030...

Зошто спортот е важен за девојчињата?

Силвија Митевска Многу истражувања реализирани на глобално ниво укажуваат дека над 70 проценти од децата се откажуваат од организирани спортови пред да наполнат тринаесет години....

Во трговскиот во Лисиче жена претепала две малолетни девојчиња

Во текот на вчерашниот ден во 16:30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на улицата „Гаврил Константиновиќ“ поточно во Трговскиот...

Манијак се самозадоволувал пред малолетни девојчиња во Карпош

Непознат маж на возраст од околу 45 години, синоќа се самозадоволувал пред три малолетни девојчиња пред влез на зграда на улицата Лондонска. Случајот во Секторот...

Австрија ќе забрани носење муслимански марами во градинките и училиштата

Владата на Австрија планира да забрани девојчињата од муслиманска вероисповест да носат марами во градинките и основните училишта, соопшти денеска австрискиот вицеканцелар и лидер...