30 C
Skopje
18.9.2018 - 18:09

Ознака: девојчиња

Зошто спортот е важен за девојчињата?

Силвија Митевска Многу истражувања реализирани на глобално ниво укажуваат дека над 70 проценти од децата се откажуваат од организирани спортови пред да наполнат тринаесет години....

Во трговскиот во Лисиче жена претепала две малолетни девојчиња

Во текот на вчерашниот ден во 16:30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на улицата „Гаврил Константиновиќ“ поточно во Трговскиот...

Манијак се самозадоволувал пред малолетни девојчиња во Карпош

Непознат маж на возраст од околу 45 години, синоќа се самозадоволувал пред три малолетни девојчиња пред влез на зграда на улицата Лондонска. Случајот во Секторот...

Австрија ќе забрани носење муслимански марами во градинките и училиштата

Владата на Австрија планира да забрани девојчињата од муслиманска вероисповест да носат марами во градинките и основните училишта, соопшти денеска австрискиот вицеканцелар и лидер...