Ознака: девојче

Силувано 14-годишно девојче во Струмица

Четиринаесетгодишно девојче во полициската станица во Струмица пријавило дека било силувано од 17-годишен малолетник. Како што соопшти МВР, случајот бил пријавен во полиција на...

Девојче се удави во дупка со вода на градилиште во Илинден

Девојче родено во 2005 година поладнево се удавило во општина Илинден, во ископ исполнет со вода каде што се градел објект. Трагедијата се случила на...

Брак што ја вознемири Малезија

Бракот на 11-годишно девојче и 30 години постар маж предизвика бурни реакции во Малезија и барање минималната старосна граница за стапување во брак да...

Девојче се спасило од силување додека пасело овци

Шеснаесет годишно девојче успеало да се спаси од силување во село во околината на Виница, соопшти МВР. Според истиот извор, во понеделникот во периодот од...

Силувана малолетничка од Кочанско

Четиринаесетгодишно девојче било силувано од 22 годишник, а случајот во полицијата во Кочани го пријавил таткото на девојчето. Во Медицински центар Кочани бил извршен гинеколошки...

Манијак нападнал девојче пред влез во зграда, соседот ја спасил

Шеснаесетгодишно девојче од Охрид додека се враќало пеш кон својот дом, било следено од нејзиниот сограѓанин Н.Т., кој пред влезот од зградата во која...

Кичевец сексуално вознемирил шестгодишно девојче

Шеесет и седумгодишен жител на Кичево е приведен откако е пријавено дека во близина на Правниот факултет сексуално вознемирил шестгодишно девојче. Случајот во полиција вчера...

Невреме над Балканот, девојче загина од удар на гром во Босна

Невреме со дожд, ветер и громотивици зафати делови на Балканот вчера и денеска, при што во близината на босанскиот град Прњавор 11 годишно девојче...

Тринаесетгодишно девојче трета жртва од морбили во Албанија

Тринаесетгодишно девојче од планинско село кај Фуш Арез вчера почина од морбили. Во тешка здравствена состојба, со хеликоптер на понатамошно лекување во Тирана се префрлени...