Ознака: девојче

Алина Кукушкина е девојчето што ја оживеа Маша

Кога ја снимив последната епизода, многу плачев, емоциите ме совладаа, бидејќи морав да се збогувам со Маша, вели Алина Кое е девојчето што со својот глас,...

Девојче повредено во тешка сообраќајна несреќа на Качанички пат

Во тешка сообраќаjна несреќа која попладнево се случила на Качанички пат повредено е девојче кое во инцидентот се здобило со скршеница на потколеницата. Во сообраќајката...

Девојче загина во силен земјотрес на Филипините

Најмалку едно лице загина во силниот земјотрес со јачина од 6,5 степени што денеска ги погоди Филипините, објавија светските медиуми. Според извештаите, првата официјално потврдена...

Девојче од Бахами разделено од родителите

Дванаесетгодишно девојче од Бахами беше одделено од семејството од страна на американската имиграциска служба откако избегала во САД по ураганот Доријан, кој го уништи...

Малолетничка од Хрватска почина откако врз неа паднала статива

Тринаесет годишно девојче од Хрватска кое било на привремен престој во земјава почина во Куманово поради повреди кои ги добила при пад на статива...

Петнаесетгодишно девојче падна во бездна на Селечка планина

Петнаесетгодишно девојче од Прилеп вчера паднало во бездна и се здобило со повреди на местото „Чуле“ на Селечка планина. Полициски службеници веднаш излегле на местото...

Петгодишно девојче се удави во базен на скопски ресторан

Во скопската полиција во вечерните часови на 26 јуни било пријавено дека во базен на угостителски објект во Скопје паднало петгодишно девојче. Девојчето со брза...

Постапка против тетовци што сакале да грабнат 11-годишно девојче

Тетовската полиција поведе постапка против двајца малолетници и еден 19-годишник од тетовското село Ларце поради сомнение за сторено кривично дело грабнување во обид. Како што...

Пнеумококна бактерија е причина за смртта на девојчето

Се уште се прават испитувања за причината поради која на Клиниката за детски болести вчера почина две и полгодишното девојче, а според првичните резултати...

Прегазено 9-годишно девојче, возачот избегал

Деветгодишно девојче од село Крушопек, скопско, било удрено од автомобил вчера попладне на патот село Лека – село Крушопек, по што со друго возило...