Ознака: девојче

Во Индија уапсени 28 лица за групно силување на девојче

Индиската полиција уапси 28 лица под сомнение за групно силување на 15-годишно девојче, пренесува Би-би-си. Властите во Индија го истражуваат случајот во кој девојчето било...

Девојче се удавило во базен во село Дебреште

Малолетно девојче било пронајдено удавено во базен во двор од куќа во прилепското село Дебреште. - На 20.08.2021 околу 13.00 во ОВР Прилеп, од Итна...

Четиригодишно девојче починало во автоомобил во БиХ

Четиригодишно девојче е пронајдено мртво во автомобил во двор на семејна куќа во БиХ. Според медиумите, причината за смртта била жешкото време, односно екстремното прегревање....

Девојче прободено со нож во училиште на Сицилија

12-годишно девојче беше избодено денес со кујнски нож во училиште во сицилијанскиот град Ени, информираат италијанските медиуми. Таа била нападната од две години постаро девојче...

Девојче прегазено во Тетово

Вчера во 15.00 часот во Тетово на ул. „Јане Сандански“, патничко возило „форд фокус“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.С.Ц.(34) од Тетово удрило...

Скопјанец со „бмв“ удрил во девојче и избегал

Скопјанец удрил во малолетно девојче на улицата Лазар Трповски по што го напуштил местото на несреќата. Од МВР информираат дека станува збор за 28-годишник од...

Mаж во Индија силувал девојче во Центар за третман на коронавирус

Четиринаесетгодишно девојче е силувано во Центар за третман на коронавирус во Индија, јавува Си-Ен-Ен. Сторителот бил 19-годишник, а заменик-началникот на полицијата во Њу Делхи, Парвиндер...

Притвор за двајцата насилници кои тепаа девојче во Штип

Судот определи притвор за тепачите кои малтретираа девојче во Штип. Тие ќе останат во притвор осум дена, додека Овинителството да донесе одлука дали ќе...

Дваесет и тригодишен гевгеличанец силувал малолетно девојче

Дваесет и тригодишно момче од Гевгелија со употреба на сила извршил обљуба врз малолетно девојче. Случајот го пријавила мајката на девојчето, а А. В....

Скопјанец осомничен за полов напад врз 12-годишно девојче

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против лице осомничено дека сторило кривично дело полов напад врз дете...