Ознака: девојка

Девојка киднапирана и малтретирана во тетовската населба Теќе

Дваесетгодишна девојка од тетовското село Копанце била киднапирана и физички малтретирана, соопшти МВР. Настанот се случил вчера, кога Л.А.(20) од село Копанце, тетовско пријавила дека...

Шеснаесетгодишна девојка киднапирана и малтретирана

Малолетничка од Скопје 10 дена била киднапирана и физички малтретирана во домот на 26-годишен маж. Како што соопшти МВР, вчера во 3:30 часот 53-годишен маж...

Млада девојка загина во сообраќајка во Штип

Млада девојка загина утрово во сообраќајна несреќа во Штип, соопшти полицијата. Според истиот извор, несреќата се случила во 5 часот и 15 минути, а до...

Скопјанец уценувал девојка оти му раскинала

Скопјанец и се заканувал и ја уценувал поранешната девојка бидејќи ја прекинала врската, соопшти полицијата. Според истиот извор, вчера 26-годишна девојка од Скопје пријавила дека...

Нов случај на силувана и жива запалена девојка во Индија

Трета девојка за само една недела е силувана и жива запалена во Индија, што е најнов брутален напад што ја шокираше оваа земја. Девојката стара...