10.8 C
Skopje
28.10.2021 - 19:10

Ознака: девојка

Малолетна скопјанка нападната од 35-годишен маж

Во попладневните часови на 24 јуни, скопјанка во полиција пријавила дека на улицата „Хаџи Јован Шишков“ физички била нападната нејзината 17-годишна внука. Според пријавата, нападот...

Поради расправија за момче, малолетничка заврши во болница

Во Градската општа болница „8 Септември“ синоќа била донесена 17-годишна девојка од село Средно Коњари, Скопско, со расеченици по левата рака и нога, соопшти...

Хоспитализирана 25- годишна девојка со убоднa ранa во стомакот

Со убодни рани во стомакот синоќа е хоспитализирана 25- годишна девоја од Скопје. Како што информира полицијата, вчера околу 17,30 часот во Единицата за...

Уште една мистерија – пронајдена мртва девојка во Волково

Последните случувања на исчезнување на лица ретко кој ги поврзуваше со самоубиства. По овие настани во јавноста поголем фокус се ставаше на заговори со...

Малолетници нападнале девојка, еден ја прободел во рака

Четворица малолетници од валандовското село Чалакли, вчера физички нападнале малолетничка од нивното село и притоа еден од напаѓачите и нанел убодна рана во пределот...

Девојка од Пехчево со прострелни рани итно префрлена во болница

На хируршкото одделение во Клиничкиот центар во Штип синоќа е донесена млада девојка од Пехчево со прострелната рана од огнено оружје. Лекарите се бореле...

Косовка сакала да влезе во Македонија скриена во багажник

Во багажниот простор на возило „мерцедес“ на Граничниот премин Долно Блаце е пронајдено женско лице без документи, информира МВР. -На 07.01.2019 година во 16,15 часот...

Сплиќанец ја бара девојката на својот живот

Заљубен сплиќанец е во потрага по мистериозната девојка чија насмевка го маѓепсала, но за жал немал храброст да се врати по неа, па затоа...

Сиријци силувале девојка во Фрајбург

Осум мажи се уапасени во германскиот град Фрајбург поради сексуално злоставување на 18-годишна девојка. Според наводите на германската полиција, седум осомничени се сириски државјани, на...

Тетовка пријавила дека ја уценувал полицаец со кого порано била во...

Жена од тетовско, во Полициската станица Тетово, вчера попладне пријавила дека била уценувана и физички нападната од лицето Ф.А. – полициски службеник во Полициското...