14.4 C
Skopje
23.4.2019 - 16:32

Ознака: девизен пазар

НБРМ: Поповолна состојба во економијата во вториот квартал

Состојбата во економијата е малку поповолна од првиот квартал, смета советот на Народната банка на Република Македонија. Од НБРМ истакнаа дека по олабавувањето на...