-2.2 C
Skopje
19.1.2022 - 9:33

Ознака: Девет

Девет членки на ЕУ предложија нова методологија за проширување

Девет земји-членки на ЕУ излегоа со заеднички предлог за нова методологија за проширување на членството во ЕУ, за што Европската комисија, според најавите, ќе...

Девет концерти во шест дена на 18-от „Оф-фест“

Фестивалот „Оф-фест“ годинава ќе се одржува во рекордни шест дена, од 3 до 8 јуни, и ќе понуди девет концерти и еден документарен филм,...