21.8 C
Skopje
27.9.2021 - 21:44

Ознака: деби

Деби на „Ферари“ во модната индустрија

Познатиот светски производител на луксузни автомобили „Ферари“ одлучи да се обиде во модната индустрија, објави агенцијата „Анса“. Првата колекција беше претставена на неодамнешната модна...

Дебитантски настап на Руни во МЛС

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед и Евертон, напаѓачот Вејн Руни, го одигра својот прв натпревар во американската МЛС лига. На дебито, неговиот тим ДС Јунајтед...