13.8 C
Skopje
18.6.2021 - 5:46

Ознака: деби-настап

Фаворитите добро стартуваа на Џиро

Германецот Паскал Акерман беше најбрз во спринтот од втората етапа на 102-то издание на велосипедската трка Џиро д’Италија, во деби-настапот. Во генералниот поредок, по...

Манасков се доближи до деби-настап на фајналфорот во ЛШ

Левото крило на македонската репрезентација со два гола придонесе во победата на Веспрем на гости кај Фленсбург со 28-22 во првиот меч од четврт-финалето...

Одбојкарите ќе имаат тримесечни подготовки за ЕП

Планирано е репрезентативците од крајот на мај еден месец да тренираат во Скопје, а по тринеделната пауза, од средината на јули до ЕП во...