-6.2 C
Skopje
17.1.2022 - 4:40

Ознака: дебитант

Само Македонија може да биде европски дебитант на СП 2022

Од директните учесници од Европа, најмногу настапи на мундијалите има Германија (20, заедно со СП 2022), а од селекциите што ќе играат во баражот,...

„Мексиканскиот Меси“ e најмладиот дебитант во Шпанија

ФУДБАЛ Фудбалерот на шпанска Мајорка, Лука Ромеро, стана најмладиот дебитант во историјата на најсилната лига на таа земја. На дуелот помеѓу Мајорка и Реал Мадрид...

Дебитантот Австралија во група со Аргентина

В година ќе се игра 47-то издание на Копа Америка, на кое 12-ти пат ќе има гостински селекции од други континенти Фудбалската репрезентација на Австралија...

Лампард како дебитант израмни 30-годишен рекорд

Челси ја забележа седмата гостинска победа во низа, а по мечевите во кои нивните тимови победија за одлуки на ВАР реагираа менаџерите Лампард и...

Филм што го носи духот на седумдесеттите

Филмот „Лажење и крадење“ на задоцнетиот дебитант Мат Аселтон би можел да се опише како „Оушн 3“, но за разлика од тамошните елаборирани кражби...

Металург вечерва против дебитантот Стеауа

Романска Стеауа ќе биде денешниот предизвик за ракометарите на Металург (17.15 часот, пренос на МТВ), која ќе им гостува во спортскиот центар „Борис Трајковски“...