Ознака: Дебар

Притвор и кривична пријава за убиецот на семејството од Дебар

Кривична пријава за убиство против 28-годишната Б.П. денеска до Основното јавно обвинителство поднесе Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар. Како што соопшти МВР, кривичната пријава...

Љата: Трагичен настан кој не се случил во изминатиот век

Тројното убиство што се случи во Дебар, во кој смрттно се застрелани тројца членови од семејството Поцеста, маж, неговата сопруга и малолетна ќерка, ја...

Тројно убиство во Дебар

Во Дебар синоќа се случи тројно убиство. Смртно се застрелани маж, неговата сопруга и нивната малолетна ќерка. Полициската станица од општа надлежност во Дебар за...

Гром усмрти овчар од Дебар

Овчар од Дебар утрово e пронајден мртов во струшкото село Локов. Според полицијата, најверојатно починал од удар на гром. Од МВР соопштија дека утринава околу...

Во Дебар расте бројот на заболени од морбили

Од Подрачната единица на Заводот за јавно здравје во Дебар потврдуваат дека расте бројот на заболени од морбили. До денеска регистрирани се 20 случаи, сите...

Eпидемија на мали сипаници во Дебарско

Епидемија на мали сипаници има на подрачјето на Дебар, каде што се регистрирани 17 случаи, објави на својата веб-страница Институтот за јавно здравје (ИЈЗ)....

Заврши четвртата смена од летниот камп по веронаука во Рајчица

Во манастирот „Свети Георгиј Победоносец“ во селото Рајчица, кај Дебар, заврши четвртата смена од годинашниот летен камп по веронаука. - Гости во монашката обител на...

Нападнати момчиња во Дебар, едно потешко повредено

Пет лица ноќеска, во  2:50 часот, физички го нападнале  Г.Е.(20), кој бил со неговите другари Ч.Б.(19) и О.А.(21) сите од Дебар. Како што информира МВР, нападот се...

Почнаа жетвените активности во Дебарско

Во Дебарско почнаа жетвените работи и според првичните информации, земјоделците може да бидат задоволни од приносите по единица хектар. - Иако е суште рано да...

„Радика-фест“ денеска во Дебар

Денеска со почеток во 12 часот во Центарот за култура во Дебар деветти пат ќе се одржи фестивалот за деца и млади „Радика-фест“. На...