Ознака: Дебар

Почнува тестирање на дебарчани за имунитет на вирусот ковид-19

Дваесет до триесет отсто од жителите на Дебар ќе бидат тестирани за да се открие дали стекнале имунитет на коронавирусот, извести денес министерот за...

Состојбата во Дебар и Центар Жупа е стабилна, во самоизолација уште...

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба. Според мерките предвидени во оперативниот план, полициските...

Од Дебар и Центар Жупа се извлекуваат лицата што 14 дена...

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба. Во рамките на предвидените мерки во оперативниот...

Безбедносната состојба во општините Дебар и Центар Жупа е стабилна

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба, информира МВР. Во рамките на предвидените мерки во...

Се чекаат резултати од нови 20 тестови за коронавирус во Дебар

Се чекаат резултати од нови 20 тестови за коронавирус направени во Дебар и Центар Жупа, во текот на вчерашниот ден. За ова информираше градоначалникот...

Почина жената од Дебар што беше на респиратор

Министерот за здравство, Венко Филипче, соопшти дека денеска починала пациентката од Дебар која заедно со нејзиниот сопруг заболе од коронаврусот. Нејзината состојба беше подолго...

Во Дебар приведени три лица кои не го почитувале полицискиот час

Изминатово деноноќие, во периодот од 21.00 до 5.00 часот, поради непочитување на полицискиот час, приведени и лишени од слобода се три лица во Дебар...

Продолжуваат контролите во Дебар и Центар Жупа, нема прекршувања на наредбите

Безбедносната состојба на подрачјето на седумте општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. Полициски службеници вршеа мото-патроли низ градските средини и приградските населби....

Во Дебар и Центар Жупа се почитуваат препораките

Во изминатото деноноќие безбедносната состојба на целото подрачје на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба, е стабилна и без регистрирани...

Од 209 тестови, позитивни се 36 лица во Дебар

Градоначалникот на општина Дебар, Хекуран Дука вели дека се земени 209 брисеви од кои 36 лица се позитивни на коронавирусот. Во домашна изолација во Дебар...

Watch Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? III Episode 3 (https://animefreak.ws/m/1Kb7/ep-3) at website https://animefreak.ws. See more kiss x sis animefreak

Dragon Ball Z (https://animeflix.nl/m/2EOe) Episode 291 at ANIMEFLIX animeflix my hero academia