Ознака: Дебар

Наместо во самоизолација го пронашле пред кафеана

Против 19-годишник од Дебар поднесена е кривична пријава за непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. - На 19.7.2020 во 2:30 часот пред угостителски објект...

Мицкоски и Дурловски во Дебар: Време е градот да добие музеј

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со носителот на Изборната единица 5, Игор Дурловски, ја посети општината Дебар и оствари посета со населението. На...

Дебранец им дал речиси илјада евра на двајца измамници

Дебранец на возраст од 85 годни во попладневните часови на 29 јуни во полиција пријавил дека утрото, на пат во Дебар, бил измамен од...

Се менува состојбата во Дебар, новозаразени се 18 лица

Во Дебар, градот кој беше под карантин откако стана жариште на коронавирусот, а подолг период немаше нови заболени, ситуацијата драстично се менува. Во последниве 24...

Коронавирусот се врати во Дебар, заразена e жена

Градоначалникот на Дебар, Хекуран Дука, вели дека во градот се појавил еден нов случај на жител заразен со корнавирус. Тој најави дека сите кои ќе...

Дука: Масовните тестирања овозможуваат враќање во нормала

Со одговорно управување, со строго следење на препораките и ограничувањата и со помош на медицинските сестри и лекари, невладини организации и многу други лица...

Доживотна казна затвор за тројното убиство во Дебар

По поднесен обвинителен акт од Основното јавно обвинителство Гостивар и завршување на главната расправа, Основниот суд во Гостивар донесе првостепена пресуда со која ја...

Дебар го победи коронавирусот

Во Дебар нема новозаразени, а негативен е и тестот на последниот случај кој беше присутен во градот, според официјалните податоци што беа соопштени денеска. Градоначалникот...

Спасовски, Османи и Чулев го посетија Дебар по укинувањето на кризната...

Претседателот на Владата, Оливер Спасовски, во придружба на заменикот на претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, и министерот за внатрешни работи,...

Десет дена нема нов случај на коронавирус во Дебар

Од денешен ден за Дебар и Центар Жупа на сила се само мерките кои важат за територијата на целата држава, соопшти директорот на Центарот...