Ознака: Дебар

Дука: Масовните тестирања овозможуваат враќање во нормала

Со одговорно управување, со строго следење на препораките и ограничувањата и со помош на медицинските сестри и лекари, невладини организации и многу други лица...

Доживотна казна затвор за тројното убиство во Дебар

По поднесен обвинителен акт од Основното јавно обвинителство Гостивар и завршување на главната расправа, Основниот суд во Гостивар донесе првостепена пресуда со која ја...

Дебар го победи коронавирусот

Во Дебар нема новозаразени, а негативен е и тестот на последниот случај кој беше присутен во градот, според официјалните податоци што беа соопштени денеска. Градоначалникот...

Спасовски, Османи и Чулев го посетија Дебар по укинувањето на кризната...

Претседателот на Владата, Оливер Спасовски, во придружба на заменикот на претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, и министерот за внатрешни работи,...

Десет дена нема нов случај на коронавирус во Дебар

Од денешен ден за Дебар и Центар Жупа на сила се само мерките кои важат за територијата на целата држава, соопшти директорот на Центарот...

Почнува тестирање на дебарчани за имунитет на вирусот ковид-19

Дваесет до триесет отсто од жителите на Дебар ќе бидат тестирани за да се открие дали стекнале имунитет на коронавирусот, извести денес министерот за...

Состојбата во Дебар и Центар Жупа е стабилна, во самоизолација уште...

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба. Според мерките предвидени во оперативниот план, полициските...

Од Дебар и Центар Жупа се извлекуваат лицата што 14 дена...

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба. Во рамките на предвидените мерки во оперативниот...

Безбедносната состојба во општините Дебар и Центар Жупа е стабилна

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба, информира МВР. Во рамките на предвидените мерки во...

Се чекаат резултати од нови 20 тестови за коронавирус во Дебар

Се чекаат резултати од нови 20 тестови за коронавирус направени во Дебар и Центар Жупа, во текот на вчерашниот ден. За ова информираше градоначалникот...