Ознака: Дебар

Деветоодделенецот Христијан го фати крстот во Дебар

Деветоодделенецот Христијан Јаковлевски е најсреќниот од трите момчиња кои денеска скокнаа по светиот крст во Дебар. – Пресреќен сум. Првпат го фаќам светиот крст. Посакувам...

Запленетa марихуана во Дебар, приведени четири лица

Дваесет килограми марихуана пронајде полицијата во Дебар, а четири лица, еден македонски и тројца албански државјани се приведени. Полициските службеници синоќа во 23 часот...

Забрана за движење на тешки товарни возила на патот Гостивар-Стража-Кичево и...

На патниот правец Гостивар – планински премин Стража – Кичево и обратно, поради обилни врнежи од снег и негово задржување на коловозот, од 17:15...

Сменети имињата на училиштата во Дебар

Официјално се сменети имињата на училиштата во Дебар, беше соопштено на денешните пригодни програми организирани по повод 28-ми ноември – Денот на незвисноста на...

Комеморативна седница за градоначалникот Љата, тридневна жалост во Дебар

Дебар денеска се прости од градоначалникот Ружди Љата, кој по кусо и тешко боледување почина вчера на 65-годишна возраст. Членови на семејството, голем број негови...

Дебранец навредувал и се заканувал на полицаец

Дебранец се спротивставил на полициските службеници, не им дозволил да извршат алкотестирање и им упатувал навреди и закани. -Станува збор за К.К.(21) жител на Дебар....

Нормализиран сообраќајот на патот Маврово-Дебар

Сообраќајот на магистралниот пат Маврово-Дебар од 11:00 часот е нормализиран за сите возила, информираат од ЈП Македонија пат. Како што претходно соопшти Јавното претпријатие, од...

Во Црн Дрим пронајдено безживотното телото на исчезнатиот маж од Дебар

Безживотоното тело на 58- годишен маж Ф.С, кој се води за исчезнат, вчера во 14.30 часот било пронајдено во водите на Црн Дрим. -При преземени мерки...

Пронајдено телото на исчезнатиот маж од Дебар

Во водите на реката Црн Дрим доцна попладнево пронајдено е телото на маж од Дебар, кој завчера беше пријавен за исчезнат. Телото, според првичните информации,...

Медиумска лабораторија во Дебар

Педесетина ученици од гимназијата „Здравко Чочковски“ од Дебар учествуваа на тринаесеттата медиумска лабораторија што ја организираа Високата школа за новинарство и за односи со...