14.8 C
Skopje
27.9.2021 - 0:57

Ознака: Дебар Маало

Општина Центар ги урива дивите кафеански тераси во Дебар Маало

Општината Центар почна со уривање диви тераси на кафеаните и кафулињата на улицата Аминта Трети во Дебар Маало, а кои користат јавен простор не...