Ознака: двојничка

Грета Тунберг има двојничка во Русија што сака да ја исчисти...

Говорот на активистката Грета Тунберг (16) за климатските проблеми наиде на силен одѕив во светот. Два месеца по нејзиниот говор во Обединетите нации, Грета стана...