Ознака: двојник

Една условна и четири затворски казни за обвинетите кои признаа вина...

Посредникот кој беше во бегство, но се предал минатата недела, доби затворска казна од две години и три месеци во пресудата за случајот „Двојник“,...

Петмина вработени во МВР и посредникот признаа дека фалсификувале пасоши, останатите...

Лицето кое беше осомничено дека е посредник и пет лица кои работат во управните служби на МВР се изјаснија за виновни во случајот „Двојник“,...

Јовески: Истрагата за „Двојник“ се проширува, никој нема да биде заштитен

Јавното обвинителство ќе ја прошири истрагата за предметот „Двојник“ за издавањето на нелегални пасоши, соопшти синоќа државниот обвинител Љубомир Јовески, нагласувајќи дека никој нема...

Амбасада на САД за „Двојник“: Тесно соработуваме со МВР, но не...

Американската амбасада соработува со МВР и со другите надлежни институции, но не ги коментира истрагите што се во тек. Ова е ставот американската амбасада...

Милошоски: Аферата со пасошите може да го загрози безвизното патување во...

Настрана од внатрешните политички импликации, случајот „Мафија“ со издадени 215 македонски пасоши со лажен идентитет на меѓународни наркошверцери, на Македонија може да и создаде...

По 30 дена притвор за шестмина службеници на МВР осомничени во...

Одреден им е притвор од 30 дена на шестмина службеници на МВР, осомничени во случајот „Двојник“, потврдиле од Кривичен суд Скопје за МИА. Истата...

Чак Норис секогаш е на страната на законот и на редот

Холивудскиот актер Чак Норис, кој е познат во светот на боречките вештини, демантираше дека бил дел од немирите кои се случија во Вашингтон минатата...

Италијанскиот крал Умберто и двојникот од пицеријата

На 28 јули 1900 година, италијанскиот крал Умберто Први посетил мала пицерија во Монза, во близината на Милано. Тој бил пречекан и услужен лично...