2.8 C
Skopje
25.10.2021 - 3:08

Ознака: двојазични

Нухиу најави двојазични униформи

Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу на својот фејсбук-профил објави дека се потпишани нормативните акти со кои амблемите на полициските униформи ќе бидат напишани...