Ознака: двор

Истрага против скопјанец кој криел марихуана во дворот на сосетката

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 27-годишен скопјанец, поради основано сомнение дека сторил кривично дело –...

Сонил оти во дворот му е закопана икона

Црквата „Св. Петка“ во Црниче има особено интересна историја во врска со донаторството. Еден од жителите на овој скопски крај сонил дека во неговиот...

Базен во дворот

Доколку сте љубители на пливањето или на одмарањето покрај базен, веројатно сте си замислувале дека еден ден ќе имате свој базен. Меѓутоа, ако дворот...

Отворете ја пролетната сезона во дворот

Време е да го разбудите дворот од зимскиот сон! Извадете ги цвеќињата надвор, направете нови полици на кои ќе ги изложите, додадете неколку светилки...

Детски агол во дворот – идеално место за игра и за...

Топлото време на децата им нуди одлична можност за игра и за забава, а детскиот агол во дворот е одлично место каде што вашите...

Реплики на македонски градби го красат дворот на Стојан Арсиќ

Сѐ почнало кога ја направил воденицата, чие тркало и денес се врти, а потоа со своите десет прсти, кои редовно страдаат при изработката, ги...

Нуклеарниот отпад до дворот на соседот

Информациите дека постои можност депонијата за нуклеарен отпад од Хрватска и од Словенија да биде во непосредната близина на границата ја вознемирија јавноста и...

Најновата „инсталација“ во дворот на уметниците

Уметниците вообичаено се чудни, имаат различни креативни нарави што повеќето луѓе не можат да ги разберат. Но најверојатно во овој случај не станува збор...

Ново осветлување во дворот на ОУ „Лиман Каба“

Општината Бутел постави ново осветлување во дворот на основното училиште „Лиман Каба“ во населеното место Љуботен. Десет електрични столбови сега целосно го осветлуваат училишниот...

Велешанец починал по пад од височина од својот двор

Седумдесет и двегодишниот Б.Ѓ.(72) од Велес починал вчера откако се лизнал додека ги полевал дрвјата во дворот и паднал од висина од околу 10...