11.8 C
Skopje
17.10.2021 - 11:39

Ознака: Двоен

Данска двоен првак во ракомет на песок

Македонските репрезентации во ракомет на песок, со две победи и осум порази, го завршија настапот на Европското првенство што викендов заврши во Старе Јаболки...

Двојниот суверенитет е двојно ништо за Белград

Во случај на спроведување на идејата на Берлин и на Париз, целата власт на Косово ќе ѝ припадне на Приштина, а Белград би имал...