8.1 C
Skopje
27.10.2020 - 1:20

Ознака: движење 5 ѕвезди

Одобрена колицијата меѓу демократите и Движење 5 ѕвезди

Членовите на италијанската партија Движење 5 ѕвезди денес ја поддржаа предложената коалиција со опозициската Демократска партија, отворајќи го патот за формирање на новата влада...