Ознака: Движење БЕСА

Претставници на Беса делеа бесплатни маски во Гостивар

Претставници на Младинскиот форум на Движењето Беса, како и претставници на Форумoт на жени, денес во градот Гостивар им поделија бесплатни маски на граѓаните...

Беса и Алијансата со заеднички претседателски кандидат

Движењето Беса и Алијансата за Албанците ја поддржуваат кандидатурата на Блерим Река за Претседател на Република Северна Македонија. -Како опозициски партии, сметаме дека претседателските избори...

Заев со неколку предлози до Касами за заеднички претседателски кандидат

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев денеска по средбата со претседателот на опозициското движење Беса изјави дека разговарале за неколку предлози за можен...

БЕСА: Да се испитаат информациите за коруптивни конкурси

Последните денови во јавноста се шират гласови дека сегашната влада продолжува да функционира како поранешниот режим преку коруптивни методи и вработување на семејствата на...