Ознака: ДВЕ НОВИ ТРКИ

Сезонава ќе се вози и во Муџело и во Сочи

ФОРМУЛА 1 - ДВЕ НОВИ ТРКИ Победникот на првата трка сезонава во Формула 1, возена во Австрија, Валтери Ботас, беше трет на првиот тренинг пред...