5.6 C
Skopje
19.10.2021 - 9:06

Ознака: две дози

Со две дози вакцинирани 45 проценти од полнолетните граѓани во државата

Во петокот и во саботата дадени се вкупно 3.250 дози вакцини, од кои 884 прва доза, 2.257 примиле втора доза, а 109 граѓани трета...

Со две дози имунизирани 43,6 отсто од полнолетните граѓани во државата

Две дози вакцина во Македонија примиле 43,6 % од полнолетните граѓани, соопшти Министерството за здравство. Во текот на вчерашниот ден дадени се вкупно 3.014 дози...

Досега 564.488 граѓани примиле две дози од вакцините против ковид-19

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата, а во тек е и теренска вакцинација, нагласуваат од Министерството за здравство. На вакциналните пунктови во...

Две дози вакцина во Македонија примиле над 390.000 граѓани

Прва доза вакцина вчера примиле 3.302 граѓани, а вчера вкупно се вакцинирале 12.545 граѓани. Во државата вкупно се аплицирани 904.583 дози вакцини, а ревакцинирани...

Две дози вакцина во Македонија примиле 107.648 граѓани

Две дози вакцина против коронавирус во Македонија примиле 107.648 граѓани, соопшти Министерството за здравство. - На вакциналните пунктови во државата заклучно со вчера вакцинирани се...

Во Србија две дози вакцина примиле над 1,1 милион граѓани

Досега во Србија се дадени 2.836.012 дози вакцини против коронавирус, а 1.158.744 граѓани ги примиле двете дози, покажуваат најновите податоци на владата на Србија. Граѓаните...

Москва: Околу илјада луѓе се заразиле по вакцинирањето со две дози

Службата за односи со јавност на дирекцијата за социјален развој на градот Москва објави дека околу илјада лица се заразиле со коронавирус откако биле...

Во Србија над 600.000 граѓани примиле по две дози од вакцината

Во Србија досега се извршени вкупно 1.704.790 вакцинации, а 623.424 граѓани примиле по две дози од вакцината, објави РТС. Србија е прва во регионот според...