Ознака: Двајца

Еден победник и двајца губитници

Резултатите на парламентарните избори во Албанија покажаа дека лидерот на Социјалистичката партија, Еди Рама, ги одбрани своите гласови освоени пред четири години. Проблемот за опозицијата...

Двајца лишени од слобода поради поседување марихуана

На првиот ден од новата година полицијата привела две лица, бидејќи при извршен претрес кај нив била пронајдена марихуана. На 1 јануари во 23.20...