Ознака: двајца пациенти

Од болницата „Пирогов“ отпуштени двајца од повредените во автобуската несреќа

Двајца од повредените во сообраќајката на автопатот „Струма“ се отпуштени од софиската болница „Пирогов“. Отпуштените пациенти се стабилни и во добра општа состојба. Се...